Eagle Scout Banner.gif

Troop 63 Eagle Scouts

HONOR ROLL

1928

RUSSELL BUNN (Deceased)

1931

JOHN ENGARDIO (Deceased)

1933

EUGENE GLASER (Deceased)

1948

LARRY JACKSON

1950

ROBERT HULL (Deceased)

1952

ROBERT SWEET

1953

CASLER STEVENS (Deceased)

BERRY ZINDEL

WARREN MAY

WALTER ESTES, JR (Deceased)

RICHARD COLE

GREGORY STEVENS

TED THOMPSON, JR

1958

DALE NEWMAN

1969

RICKY D. SHUCK

1971

JOHN D. SCHWARTZ

1972

DAVID L. BAKER

STEVEN R. SHUCK

1973

LEE F. SCHAFFERT

ROBERT P. HARDY

SCOTT L. McCORVIE

ARTHUR DuBREUIL

THOMAS R. KNUTILLA

1974

DAVID A. SCHAFFERT (Deceased)

STEVEN KAMPE

BRYAN MILBURN

JOHN ODIN

1976

WILLIS BENNETT

SHANE GRUBER

JOHN T. IRVINE

1978

TIMOTHY THORNTON

1980

JACK ZABIK

JOHN CRUM

DOUGHLAS LEIPPRENDT

STEVEN ROGERS

1981

MARK HAM

MARK ODIN

1985

DANIEL J. GILLES

1987

MARK D. PENNER

DONALD CRUM

ROBERT D. FARRIER

1988

STEVEN RICHARDS

1989

JOHN J. KOWATCH

MATTHEW MIERSON

1991

KORY R. CRANDALL

1993

FRANK C. HORVATH, JR

JOSEPH CRUM

1994

REGGIE R. SHUCK

1995

JOSHUA J. BRYAN (Deceased)

1996

GEOFFREY ELDRED

1997

GREGORY THOMPSON

KEVIN C. VOSS

TYSON LAUMER

H. PAUL STANTON IV

DOMINIC WILBRINK

JEREMY F. LEONARD

1998

MATTHEW J. ELDRED

ANDREW DEMSHUK

1999

KEVIN CODY

ANTHONY J. STROUSE

JAMES H. SMITH

JAMES M. MURPHY

THOMAS R. OMAR

DAVID A. OMAR

2000

TIMOTHY B. ELDRED

CARMEN SICILIANO

JOHN T. IRVINE II

BRANDON LAUMER

JEREMY S. SHUCK

ANTHONY M. WORTH

MICHAEL C. LESSA

2002

ALEXANDER K. COX

PATRICK D. BUTCHER

ERIK G. SCHULTINK

E. DAVID LECHLER

KYLE S. GRICE

2003

DUSTIN M. CORBETT

MATTHEW K. SURLINE

ERIC R. TALBOT

ANDREW J. BELANGER

DAVID S. GRAFF

JOHN HAYS IV

2004

CHRISTOPHER TREPKY

ERIC HOLLAND

JORDAN KANE

DAVID S. McGUIRE II

NICHOLAS A. RENNIE

ALEX C. SCHULTINK

JEFFREY M. EDWARDS

ANDREW LEE KLAVER

SAMUEL W. GATESY

2005

ZACHERY G. HINER

BRIAN J. DOYLE

DAMIAN M. MASSA, JR

2006

NATHANIAL GOODMAN

RYAN L. MOHRE

BRADLEY W. SHUCK

2007

ALEC KNOX

J. TYLER PARMER

DAVID J. ASH

ALEX C. GRICE

JUSTIN LEONARD

ADAM J. RICE

ALEX HUGHES

2008

SAMUEL J. SUKOVICH

PATRICK BELANGER

DANIEL B. SHUCK

BRYAN KENDALL

REX BORGMAN

ROBERT G. COON

STEVEN M. KING

BRADLEY R. FOUCH

2009

AUSTIN J. DONOHOE

NICHOLAS R. STEVENSON

ZACHARY PREUSS

2010

BLAKE B. PARMER

TAYLOR A. VANSTREAIN

GRANT G. SMITH

IAN F. CAMPBELL

RYAN P. McGUIRE

W. ISAAC McDONALD

2011

JACOB KASTENS

JOEL M. RUBECK

ANDREW N. PAYTON

JOHN F. SICILIANO

JOEL B. YAUK

2012

ALEXANDER J. URBANE

STEPHEN R. CHECK

2013

DAKOTA M. VANERP

BRANDON T. HULL

ALAN H. SLEIGHT

2014

DYLAN T. KING

WADE A. YAUK

BENJAMIN THOENES

WILLIAM J. SEVIC

ROSS A. ALLEN

SEAN T. McGUIRE

2015

LUCAS S. BUSSE

2016

ELI N. YAUK

2018

KENNETH H. ABRAHAM

HENRY W. SZYMECKO

DANIEL J. LAWTON

BRYAN KENDALL

PATRICK M. MEEHAN

MITCHELL J. YAUK

2019

TOBY BONNER

RYAN SCHOTZKO

2020

NICHOLAS RUBECK